Na co si dát pozor při rekonstrukci balkonu

Rekonstrukce balkonů jsou jedna z našich hlavních aktivit. A stále se setkáváme s několika opakujícími chybami, které zapříčiňují krátkou životnost balkonů (lodžií i teras).

1. nevhodný materiál – často se setkáváme s názorem, že tzv. Slinuté dlažby s téměř nulovou nasákavostí jsou na balkony to pravé. Právě v důsledku malé nasákavosti dochází ke špatnému přilnutí lepidla a zároveň tato dlažba naumožňuje v létě odpařováná vlhkosti, která vzniká pod dlaždicí (podobné jako když se rosí třeba pod kamenem). V důsledku této nepropustnosti dochází k vystřelování části dlažby, praskání a trhání. My používáme při realizaci mrazuvzdorné dlaždice, ale zároveň s půlprocentní nasákavostí, které na tento typ realizace jsou vhodnější a mnohem funkčnější. A to se ani nezmiňuji o tom, že námi doporučovaná keramika se dobře čistí, udržuje a je prostiskluzná.

2. kotvení zábradlí – vždy doporučujeme kotvení zábradlí z boku či na stavěcí šrouby. Pokud je zábradlí kotveno rovně do podkladu a prochází skrze všechny konstrukční vrstvy balkonu, tak je mnohem větší pravděpodobnost, že právě v místě kotvení v budoucnu vznikne nějaký problém spojený se zatýkáním a odlupováním dlažby.

3. izolace – zde doporučujeme volit systém izolačních a odvětrávacích rohoží, které celou konstrukci stabilizují. Tekuté izolace bohužel v našich podmínkach nejsou vhodné, nemají možnost větrání. A tak bohužel tytot systémi tekutých nátěrů nedokážou zajistit dlouhodobou stabilitu balkonu a v krátkém čase dochází k jejich poškození.

 

Zlobí Vás váš balkon???? Neváhejte nás kontaktovat