Tepelně izolační nátěr Temp Coat

TEMP-COAT  101 – univerzální tepelná izolace, která se vyrábí  v tekuté formě.

Jak to funguje:

Nátěr funguje na systému odrazu tepla zpět do prostoru. Proto dům, který bude tímto nátěrem izolován zvenku má mnohem lepší izolační schopnosti během celého roku. V zimě udržuje teplo uvnitř a v létě naopak oodráží teplo zpět do prostoru a v domě je tedy příjemný chládek.

Nátěr je možné použít i jako izolant vnitřních prostor. Jeho aplikace například za radiátory (nenahříváte stěnu, ale odrážíte teplo do prostoru), strop (opět odrážíte teplo do prostoru a ,,nesedí u stropu,,), prochladající překlady, plesnivějící kouty atd.  i po ošetření jen těchto problematických míst dochází ke zlepšení izolačních schopností domu.

Velkou výhodou tohoto systému tepelné izolace je propustnost vzdušných par a vlhkosti. Nedochází tedy k uzavření vlhkosti uvnitř a v konstrukci, narozdíl od jiných technologií. Dům tedy může dýchat. Nedochází k poškození zdiva vlhkostí a nevzniká zdravotně závadné prostředí, které by obsahovalo plísně.

Co to je:

Je to průmyslově vyvinutý keramický nátěr  na latexové bázi (odvozen z materiálů používaných pro NASA), který výborně působí jako tepelná izolace na potrubích, vodovodech, nádržích, parovodech, chladících zařízeních, za nízkých i vysokých teplot a taktéž i na stavebních konstrukcích, fasádách, terasách nad místností či promrzajích částech stavby, jako jsou třeba špalety oken a překlady.

  • Nátěr má vynikající přilnavost k povrchům o teplotě od -60 až do 180ºC.
  • Nátěr dá použít na površích teplotou do 260ºC, při dodržování speciálního návodu k aplikaci od společnosti TEMP-COAT.
  • Technické parametry izolace TEMP-COAT TC101 Vlastnosti materiálu v suchém stavu: Hustota Υ0 = 410 kg/m3 Měrná tepelná kapacita C0 = 1,10 kJ / kg ºC Součinitel tepelné vodivosti λ0 =0.001 W/m.ºC Vypočítaný obsah (v %) vody v materiálu (záleží na provozních podmínkách) 5% Vypočítané součinitele (záleží na provozních podmínkách)- Tepelná vodivost λ0 = 0,001 W/m.ºC Absorpce tepla (period 24 hodin) S = 2 W/m2. ОС
  • Propustnost vodní páry μ = 0,02 mg / m.h.Pa Koeficient absorpce tepla άB = 1,6-3,0 W/m2.ОС Součinitel přestupu tepla άH = 2,0-5,0 W/m2.ОС

Další výhody:

   Úspora času izolovaní ve srovnaní s časem aplikace konvenční izolace.  Žádné řezání, navíjeni nebo použití speciálních háku. Nátěr má bílou barvu. A postačuje ho na požadovanou plochu natřít či nastříkat. Aplikace je tedy velice jednoduchá a nízkonákladová.

   Nepotřebujete žádné speciální lešení a je cenově příznivější

   Drží prakticky na jakýmkoliv materiálu a eliminuje podmínky pro povrchovou korozi nebo pro korozi pod izolací (CUI).

   Izolant je nehořlavý, netvoří kouř, je ohnivzdorným produktem třídy 1 (A).

   Vodou ředitelný, jednosložkový nátěr, vhodný k použití i po dost dlouhém uskladnění.

   Aplikuje se na pracovní podklady až 180 ºC.

   Lehký (0,65 kg/litr). spotřeba cca 0,34 kg / m² silou nátěru 0,5 mm.

   Je snadno „obnovitelný“ po drobných stavebních opravách.

   Neobsahuje žádné škodlivé chloridy.

   Postupné vrstvy zvýší izolační schopnosti nátěru.

 

V případě zájmu o další informaci či koupi tohoto nátěru nás neváhejte kontaktovat