Chytré zateplení pro staré domy

Čeká Vás rekonstrukce starého domu? Říkáte si co použít na fasádu? A je dobré ho zateplovat?

Máme pro Vás skvělou vychytávku z americké výroby, která Vám zajistí zateplení domu, nebude docházet k praskání fasády, bude omyvatelná, stabilní a zároveň může být nátěr jako konečná povrchová úprava. Konec složitému a zdlouhavému zateplování polystyrénem, který stavbu poškozuje a zároveň zhoršuje podmínky pro její obyvatele.

Jak to celé funguje?

Tento nátěr Temp Coat na bázi silikonových a keramických mikroskopických kuliček nám zajistí tepelnou izolaci stavby, ale zároveň umožní stavbě dýchat, protože dokáže propouštet páru. Takže nebude docházet k vlhnutí stěn a uzavírání vodu uvnitř stěn. Hlavně u starších staveb je toto velice důležité.

Jaký je postup?

  1. Uvolněný části fasády je potřeba odstranit. Pokud je povrch hodně členitý např. brizolit, tak je vhodné povrch přerovnat. Díky tomu ušetříme telený nátěr při aplikaci. Následně je potřeba povrch natřít penetrací, aby došlo ke zpevnění a lepší přídržnoti k povrchu.
  2. Následně aplikovat nátěr Temp Coat. Nátěr je možné aplikovat nástřikem a nebo nátěrem. Vždy je potřeba nechat vrstvu zaschnout a až následně aplikovat další. My doporučujeme alespoň dvě. Takto silná vrstva odpovídá zhruba zateplení 8 cm polystyrenu. Dle snímku termokamerou je možné vyhledat problémové místa, jako jsou překlady či rámy oken. A tam aplikovat silnější nátěr a tím dosáhnout maximálního výsledku zateplení.
  3. Nátěr má po zaschnutí bílou barvu a klienti většinou nechávají nátěr jako finální. Je totiž takto omyvatelný, stabilní a zároveň již nejsou nutné další investice do přetření barvou.  Je ovšem i možnost finálního barevného nátěru. Nemění to žádným způsobem vlastnosti izolace.
  4. Užívat si kvalitní a funkční fasádu. Narozdíl od polystyrénu, který má životnost 20 let, e tento nátěr trvalý a plně funkční dokud ho z fasáády neokopete  nebo jinak fyzicky neodstraníte.

Jak to vypadá?

Na fotograffích níže můžete porovnat rozdíl v teplotních výsledcích měřených termokamerou. Místnost v domě byla nahřáta zhruba na 22 stupňů a byl proveden snímek již zateplené stěny (bílá stěna) a stěny neošetřené. Tento rozdíl je viditelný pouhým okem.

 

Pro více informací nás kontaktujte na: rekonstrukcesdusi@seznam.cz