Jaké technické parametry hledat pří výběru schodnic na vstupní schodiště

Vstupní schodiště je dominanta domu. Je to prvek, který umí jedinečně pozvednout vzhled celé nemovistost. Hlavně by schodiště mělo být bezpečné za každého počasí, aby jste jak vy, tak i vaše děti bez problémů užívat.

Aby vše fungovalo jak má, tak stačí dodržet 3 hlavní prvky

  1. Protiskluznost povrchu – částo máme pocit, že ji poznáme hmatem. Čim členitější povrch tím lepší. Jenže to je velice častý omyl. Sledujte spíš technický údaje protiskluznosti, který se označuje písmenem R, které určuje stupeň protiskluznosti. Právě u vstupů by se tento ukazatel měl pohybovat u hodnoty R11. Taková dlaždice nebude kluzská ani za nepříznivého počasí (tedy kromě vyjímky v zimního období, kdy máte na dlaždici centimetr ledu…. tam to již zachrání jedině vytápění schodiště).
  2. Druhý technický ukazatel je přídržnost boty vůči mokrému povrchu. V tomto případě se značí údaj písmeny. Na vchod doporučujeme hledat hodnotu B. I při dešti Vám nepodklouzne obuv a nedojde k úrazu.
  3. Používejte tvarovky určené na schodiště. Klasická dlaždice neni na schodiště vhodná vzhledem k chybějícímu začištění hrany, které se nahrazuje lištou, jenže velice často dochází k poškození lišty provozem a schodiště je po krátké době nutné řešit opravu schodiště. Tvarovky již hranu sice představují vyšší investici, ale díky nim má schodiště trvalý charakter. A nezapomeňte i volit vhodnou izolaci na pod dlažbu. O tom v dalším článku

V případě zájmu o další informaci, či nabídku vhodných tvarovek nás neváhejte kontaktovat

rekonstrukcesdusi@seznam.cz